NIEDZIELA WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO – 13 maja 2018r.

1.    W ten uroczysty dzień, w którym w naszej parafii 38. dzieci przystępuje po raz pierwszy do Komunii św. życzymy, aby ten sakrament przyjmowany jak najczęściej, przynosił im najwięcej duchowych owoców przez całe życie. A wszystkim przybyłym z tej okazji gościom życzymy Bożego błogosławieństwa oraz zdrowia i pogody ducha za sprawą naszego patrona - św. Mikołaja.

2.    Za prace przy naszym kościele, za dzisiejsze ofiary, ofiary na kwiaty do naszego kościoła (które można składać do skarbony pod chórem), za wpłaty na konto parafialne -  składamy „Bóg zapłać”.

3. Dziś kolekta na zapłacenie za remont elewacji (wejście główne – część zachodnia) naszego kościoła, w przyszłą niedzielę kolekta na zapłacenie za odnowienie ambony.

4. Zapraszamy dziś na specjalne nabożeństwo z udziałem dzieci pierwszokomunijnych o godz. 14.30.

5. Dziś przypada wspomnienie NMP Fatimskiej.  Zapraszamy o godz. 19.00 na pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie (rozpoczęcie przed źródełku).

6. Od poniedziałku do piątku przeżywamy tzw. Biały Tydzień. Nabożeństwa majowe z udziałem dzieci pierwszokomunijnych przed Mszą św. wieczorną (wyjątek stanowi wtorek - kiedy dzieci udają się z Pielgrzymką na Górę św. Anny – nabożeństwo w tym dniu po Mszy św. porannej).

7. Dzieciom i młodzieży gimnazjalnej przypominamy o Mszy św. szkolnej w środę o godz. 17:00. Po Mszy św. nabożeństwo majowe.

8. W piątek 18 maja 2018r. w godzinach: od 18:30 do 19:30 w naszej salce katechetycznej będzie można skorzystać z bezpłatnej konsultacji w zakresie zagadnień dotyczących: zdrowia psychicznego (wskazań do leczenia, miejsc gdzie można uzyskać pomoc, trybu postępowania, porad  w sytuacjach kryzysowych), procedur  prawnych i medycznych dotyczących osób wymagających  szczególnej pomocy  (skierowanie do Domu Pomocy Społecznej, kierowanie na terapię odwykową, przymusowe leczenie odwykowe, przymusowe leczenie psychiatryczne).

9. W przyszłą niedzielę 20 maja o godz. 10.30 Msza św. w int. dzieci obchodzących I Rocznicę Komunii św. W środę po Mszy św. szkolnej (po nabożeństwie majowym) zapraszamy dzieci i rodziców na próbę.

10. Wspólnoty tarnogórskie zapraszają na „Tarnogórskie czuwanie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego”. Czuwanie odbędzie się w parafii Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Opatowicach 19 maja 2018r. od godz. 19:30 do 24:00. W trakcie spotkania będzie czas na modlitwę, świadectwa i konferencję, a o godz. 23:00 odprawiona zostanie Msza św.