II NIEDZIELA ADWENTU - UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA – 9 grudnia 2018r.

1. Wszystkim naszym Parafianom oraz Gościom, którzy przybyli na uroczystości odpustowe życzymy obfitości Bożej łaski za wstawiennictwem naszego patrona św. Mikołaja.

2.    Za wszelkie prace przy kościele, za dzisiejsze ofiary, ofiary na świąteczny wystrój kościoła (które można składać do skarbonki pod chórem), za wpłaty na remont kościoła -  składamy „Bóg zapłać”.

3.    Dziś kolekta specjalna na zapłacenie za remont elewacji (wejście główne – część zachodnia) naszego kościoła oraz przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na pomoc dla Kościoła na Wschodzie, w przyszłą niedzielę kolekta na ogrzewanie naszego kościoła.

4. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy uświetnili naszą uroczystość odpustową, za przygotowanie kościoła jak również przygotowanie samej uroczystości. Bóg zapłać ks. Piotrowi Filas SDS za wygłoszone kazania w dzisiejszą uroczystość.

5. Zapraszamy dziś o 15.30 na uroczyste nieszpory odpustowe.

6. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę uczestniczyli w Parafialnym Jarmarku Adwentowych. Dziękujemy grupie naszych parafian, którzy przygotowali Jarmark (miejsce oraz wszystkie produkty, które były atrakcją na tym jarmarku). Dziękujemy za złożone ofiary, które będą przeznaczone na remont kościoła.

7. Od poniedziałku do piątku w adwencie, zapraszamy na Mszę św. Roratnią o godz. 17.00. Zachęcajmy dzieci by przychodziły na roraty, przynosząc ze sobą lampiony.

8. W zakrystii do nabycia świece Caritas (małe 5zł), opłatki na stół wigilijny oraz kartki świąteczne.

9. „Od Mikołaja” polecamy prezent dla każdej rodziny -  przy wyjściu z kościoła albo w zakrystii można zabrać kalendarz parafialny na 2019 rok.

10. Zapraszamy seniorów i samotnych - z naszej parafii na specjalne spotkanie opłatkowe 12 grudnia (środa) o godz. 14.30 na probostwo. Zapisy w zakrystii do poniedziałku.

11. W czwartek 13 grudnia 2018r. w godzinach: od 18:00 do 19:00 w naszej salce katechetycznej będzie można skorzystać z bezpłatnej konsultacji w zakresie zagadnień dotyczących: zdrowia psychicznego (wskazań do leczenia, miejsc gdzie można uzyskać pomoc, trybu postępowania, porad  w sytuacjach kryzysowych), procedur  prawnych i medycznych dotyczących osób wymagających  szczególnej pomocy  (skierowanie do Domu Pomocy Społecznej, kierowanie na terapię odwykową, przymusowe leczenie odwykowe, przymusowe leczenie psychiatryczne).

12. Odwiedziny naszych chorych z posługą sakramentalną odbędą się 22 grudnia od godz. 9.00. Chorych prosimy zgłosić w kancelarii, zakrystii lub telefonicznie.

13. Osoby zapisane na pielgrzymkę do Francji prosimy o wpłatę zaliczki 450zł z dopiskiem „Pielgrzymka Francja” a osoby zapisane na pielgrzymkę do Budapesztu o wpłatę zaliczki 150zł z dopiskiem „Pielgrzymka Budapeszt” na specjalne pielgrzymkowe konto parafialne     o numerze: 89 1240 1343 1111 0010 7622 2657.