I NIEDZIELA ADWENTU – 1 grudnia 2019r.

1.    W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy okres Adwentu. Jest on okresem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez którą wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Równocześnie jest okresem, w którym przez wspomnienie pierwszego przyjścia Chrystusa kieruje się dusze ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Z obu tych względów Adwent jest okresem pobożnego i radosnego oczekiwania.

2. Za prace przy naszym kościele, za dzisiejsze ofiary, ofiary na świąteczny, bożonarodzeniowy wystrój kościoła, które można składać do skarbony pod chórem, za wpłaty na remont naszego kościoła na konto parafialne -  składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

3. Dziś kolekta na potrzeby naszej parafii, w przyszłą niedzielę kolekta na zapłacenie za budowę parkingu oraz przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na pomoc dla Kościoła na Wschodzie.

4. W dzisiejszą niedzielę – 1 grudnia przeżywamy III Parafialny Jarmark Adwentowy. Po każdej Mszy św. na terenie probostwa do nabycia wieńce, stroiki adwentowe, słodkości świąteczne, kartki świąteczne, opłatki wigilijne, parafialny kalendarz dla każdej rodziny, świece Caritas na stół wigilijny (duże 12zł i małe 5zł) oraz miła (smaczna) niespodzianka. O godz. 18:00 zapraszamy do naszego kościoła na Koncert Adwentowy „MAGNIFICAT” w ramach Annum festival.

5. Zapraszamy dziś na nieszpory adwentowe.

6. Od poniedziałku do piątku w adwencie, zapraszamy na Mszę św. Roratnią o godz. 17.00. Zachęcajmy dzieci by przychodziły na roraty, przynosząc ze sobą lampiony.

7. W środę o godz. 8:00 przy źródełku odbędzie się odsłonięcie figury GWARKA i modlitwa w int. mieszkańców Rept Śl. Następnie udamy się do kościoła na Mszę św. w int. górników i ich rodzin.

8. W środę spowiedź św. przed odpustem dla dzieci i młodzieży o godz. 16.00. Spowiedź dla młodzieży starszej i dorosłych w sobotę o godz.16.00 oraz 20 minut przed każdą Mszą świętą.

9. W sobotę o godz. 11.00 zapraszamy do wspólnego sprzątania naszego kościoła.

10. W przyszłą II niedzielę adwentu - 8 grudnia przypada w naszej parafii odpust ku czci św. Mikołaja – suma odpustowa o godz. 10.30, nieszpory o 15.30. Kazania odpustowe wygłosi ks. Janusz Iwańczuk. Już dziś zapraszamy chóry, sztandary, grupy i wszystkich parafian oraz gości na uroczystości odpustowe.

11. Zapraszamy seniorów i samotnych - z naszej parafii na specjalne spotkanie opłatkowe 12 grudnia (czwartek) o godz. 14.00 na probostwo. Zapisy w kancelarii oraz zakrystii.