I NIEDZIELA ADWENTU – 3 grudnia 2023r.


1.    W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy okres Adwentu. Jest on okresem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez którą wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Równocześnie jest okresem, w którym przez wspomnienie pierwszego przyjścia Chrystusa kieruje się dusze ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Z obu tych względów Adwent jest okresem pobożnego i radosnego oczekiwania.

2.    Za prace przy naszym kościele, za dzisiejsze ofiary, za wpłaty na remont i malowanie kościoła - składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

3. Dziś kolekta na ogrzewanie kościoła, w przyszłą niedzielę kolekta specjalna na malowanie kościoła.

4. Zapraszamy dziś na nieszpory adwentowe o godz. 15:30.

5. Od poniedziałku do piątku w adwencie, zapraszamy na Mszę św. Roratnią o godz. 18.00. Zachęcajmy dzieci by przychodziły na roraty, przynosząc ze sobą lampiony.

6. Bardzo prosimy o uregulowanie opłat cmentarnych.

7. W dzisiejszą I niedzielę Adwentu - 3 grudnia, odbywa się Parafialny Jarmark Adwentowy w naszej parafii. Po każdej Mszy św. na terenie probostwa kawa, herbata i upieczone ciasto naszych Parafian, do nabycia wieńce adwentowe, stroiki świąteczne, słodkości świąteczne, kartki świąteczne, opłatki wigilijne (paczka 5zł), świece Caritas na stół wigilijny (duże 15zł, małe 7zł), miód, zestawy prezentowe, inne świąteczne niespodzianki oraz kalendarz parafialny dla każdej rodziny (za darmo ). Po wieczornej Mszy św. ok. godz.17:00 zapraszamy do wspólnego przeżycia wieczoru: dzieci do salki, gdzie będą tworzyć lampiony, dorosłych na ciepłe potrawy i specjalności związane z naszą parafią – cały program znajduje się na plakacie.
    Za pracę jak i wsparcie malowania naszego kościoła wszystkim składamy serdeczne podziękowanie.

8. Bardzo prosimy o pomoc w przygotowaniu naszego kościoła do odpustu parafialnego – sprzątanie kościoła w piątek o godz. 19:00 (sprzątanie przed odpustem).

9. W przyszłą II niedzielę adwentu - 10 grudnia przypada w naszej parafii odpust ku czci św. Mikołaja – suma odpustowa o godz. 10:30, nieszpory odpustowe o godz. 15.30. Kazania odpustowe będzie głosił ks. Jarosław Buchenfeld obecny kapelan GCR Repty.

10. Prosimy o wsparcie finansowe na zapłacenie za malowanie naszego kościoła i prace związane z       odnowieniem wnętrza świątyni; ofiarę można przekazać przelewem na konto parafialne, w     kancelarii lub w kościele. Za każde ofiary składamy serdeczne podziękowania.

11. Od 16 grudnia rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie, plan znajduje się na stronie internetowej parafii.