XV NIEDZIELA ZWYKŁA – 15 lipca 2018r.

1.    Za prace przy naszym kościele, za dzisiejsze ofiary, ofiary na kwiaty do kościoła (które można składać do skarbony pod chórem), za wpłaty na konto parafialne -  składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

2. Dziś kolekta na potrzeby naszej parafii, w przyszłą niedzielę kolekta na zapłacenie za odnowienie ambony w naszym kościele.

3. Dziś pielgrzymujemy do Piekar Śl. O godz. 10.30 w Piekarach Msza św., o godz. 12.30 obchód dróżek kalwaryjskich oraz o godz. 15.00 nieszpory maryjne w bazylice.

4. W przyszłą niedzielę zapraszamy wszystkich kierowców wraz z ich pojazdami o godz. 15.30 na nabożeństwo do św. Krzysztofa oraz błogosławieństwo pojazdów. Modlitwę rozpoczniemy przy probostwie.

5. Zapraszamy do udziału w IV Rowerowej Pielgrzymce na Jasną Górę w dniach od 17 do 18 sierpnia 2018r. Wyjazd spod probostwa w piątek 17 sierpnia o godz. 9.30. Spotkanie organizacyjne 14 sierpnia o godz. 19.00 na probostwie. Zapisy w zakrystii do 14 sierpnia 2018r.

6. W piątek 20 lipca 2018r. w godzinach: od 18:30 do 19:30 w naszej salce katechetycznej będzie można skorzystać z bezpłatnej konsultacji w zakresie zagadnień dotyczących: zdrowia psychicznego (wskazań do leczenia, miejsc gdzie można uzyskać pomoc, trybu postępowania, porad  w sytuacjach kryzysowych), procedur  prawnych i medycznych dotyczących osób wymagających  szczególnej pomocy  (skierowanie do Domu Pomocy Społecznej, kierowanie na terapię odwykową, przymusowe leczenie odwykowe, przymusowe leczenie psychiatryczne).