Do grupy Dzieci Maryi należą dziewczyny od szkoły podstawowej aż do szkoły średniej, a mogą nawet i starsze. Spotkania formacyjne najczęściej dobywają się w soboty co dwa tygodnie na salce parafialnej. Marianki w naszej parafii można zobaczyć podczas każdej niedzielnej sumy ubrane w niebieskie pelerynki.

Dziesięć Przykazań Dziecka Maryi:

1. Dziecko Maryi żyje w łasce uświęcającej.
2. Bierze czynny udział w Eucharystii.
3. Czci Niepokalaną i pragnie Ją naśladować.

8 grudnia

W uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP 8 grudnia, o godzinie 17.00 odbywa się uroczysta Msza św. w intencji Dzieci Maryi i ich rodzin. Tego dnia, jak co roku, wspólnota obchodzi swoje święto. Podczas Eucharystii dziewczynki odnowiają swoje przyrzeczenie służenia Maryi. Starsze Marianki otrzymują medaliki z nowym kolorem wstążki.

ZIMA ZNÓW ZAGOŚCIŁA...

W sobotę 25 lutego znów mamy śnieg, nie jest go dużo i chyba nie pozostanie na długo. W ramach spotkań grupy Dzieci Maryi (do której serdecznie zapraszamy co drugą sobotę miesiąca) postanowiliśmy ulepić bałwana.

Kartki świąteczne

Co roku Dzieci Maryi pełne zapału tworzą kartki świąteczne. Dzięki pomysłowi pani Iwony kartki powstawały z pachnących przypraw i ziaren. Pomagały również Mamy ;)

Turniej Piłki Siatkowej

17 października 2015r. starsze Marianki wzięły udział w IV Diecezjalnym Turnieju Piłki Siatkowej Marianek.  Nasze dziewczyny rozegrały dwa mecze z drużynami z Łabęd i Sośnicy. Poziom był wyrównany, a dziewczyny dzielnie walczyły o zwycięstwo.