XII Diecezjalna Pielgrzymka Rowerowa na Górę św. Anny
13 maja 2017 r. przypada XII Pielgrzymka Rowerzystów na Górę św. Anny.
Zobacz ZDJECIA!!!
13 maja 2017 r. przypada XII Pielgrzymka Rowerzystów na Górę św. Anny.
Zobacz ZDJECIA!!!
W poniedziałek od godz. 21.00 do 22.35 w Radio Silesia 96,2 FM będzie prowadzona przez naszych Parafian audycja o Naszej Parafii wraz z modlitwą różańcową. Zachęcamy do słuchania i wspólnej modlitwy.
Można również posłuchać przez internet. Kliknij TUTAJ!
Dla tych, którzy nie mieli okazji słuchać nas "na żywo" można posłuchać pobierając PLIK - KLIKNIJ
„Różaniec Rodziców” jest zorganizowaną wspólnotą osób, które modlą się codziennie na różańcu za swoje dzieci. Działa na takiej samej zasadzie jak każdy Żywy Różaniec tzn. modlitwa polega tu również na rozważaniu 20 tajemnic z życia Jezusa i Maryi przy jednoczesnym odmawianiu przy każdej tajemnicy jednego „Ojcze nasz”, 10 „Zdrowaś Maryjo” i jednego „Chwała Ojcu”. Każda Róża naszego Różańca składa się z 20 osób, a każda z nich odmawia codziennie jedną przydzieloną jej tajemnicę różańca. Każdego 1-szego dnia kolejnego miesiąca następuje zmiana tajemnicy według porządku, w jakim występują one w różańcu. Poszczególni członkowie każdej „Żywej Róży” odmawiają dziennie tylko jedną tajemnicę, za to w całej Róży rozważany jest cały różaniec, czyli wszystkie części i tajemnice. I to wszystko w intencji naszych dzieci i każdego dnia.
Od kilkunastu lat w wielu krajach Europy pojawiają się piesze i rowerowe szlaki oznaczone symbolem muszli: to Drogi św. Jakuba. Służyć one mają pielgrzymom, którzy w samotności lub małej grupie przemierzać chcą Stary Kontynent w poszukiwaniu jego duchowej jedności. Pragną się modlić, przemyśleć swoje życie, odetchnąć od zabiegania, odkryć pierwotną spójność naszego Kontynentu albo po prostu – zwiedzić ciekawe miejsca, poznać nowych ludzi czy zażyć ruchu zgodnie z zasadą „w zdrowym ciele zdrowy duch”. Na terenie Diecezji Gliwickiej szlak biegnie na długości 35 km i wpada od strony Radzionkowa, biegnąc przez: Bytom – Suchą Górę, Repty Śląskie, Ptakowice, Zbrosławice, Księzy Las, Łubie, Zacharzowice, Toszek. Opuszcza teren diecezji w Pawłowicach i kieruje się na Górę św. Anny. 1 czerwca nastąpiło symboliczne otwarcie szlaku. Na ogrodzeniu probostwa znajduje się specjalna tablica informująca o szlaku.
W środę 15 czerwca, 7 kandydatów zostało włączonych do wspólnoty ministrantów. Bartosz Mocek został kandydatem na ministranta. Po Mszy św. odbyło się spotkanie na placu farskim: wspólne grilowanie Dzieci Maryii i Ministrantów wraz z rodzicami. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie wszelkich smakołyków.
W dniu dzisiejszym odbyły się wybory do Rady Parafialnej. W głosowaniu brało 369 osób.
Z wyboru Parafian do Rady będa należeli:
1. Herman Franciszek (204 gł.)
2. Zając Andrzej (185 gł.)
3. Herman Teresa (127 gł.)
Pietryga Bożena (127 gł.)
5. Hasterok Grażyna (122 gł.)
6. Mężyk Piotr (118 gł.)
7. Baic Piotr (104 gł.)
Do dziś (do środy) czekaliśmy na propozycje osób do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Z pośród proponowanych osób wybrano 10 osób, które miały najwięcej głosów. Poniżej przedstawiamy osoby, które pojawią się na tzw. "liście wyborczej" (kolejność alfabetyczna).
Teraz od nas zależy, kto będzie miał najwięcej głosów i znajdzie swoje miejsce w Parafialnej Radzie Duszpasterskiej.
W środę 30 marca 2011r. wspólnota ministrancka powiększyła się o 8 nowych kandydatów na ministrantów. Są to: Dawid Gabryś, Patryk Just, Tomasz Lebek, Daniel Piwowarski, Szymon Mateja, Maciej Paszka, Jakub Świętek, Łukasz Wylężek.
Drodzy Parafianie!
W naszym kościele św. Mikołaja znajdują się trzy dzwony „Jezus”, „Maryja” i „Józef” oraz sygnaturka.
Zawieszenie dzwonu średniego (ok.220kg) oraz małego (ok. 130kg) wykonane zostało na belkach prostych – w związku z czym podczas dzwonienia powstają siły, które w niebezpieczny sposób oddziaływują na dzwonnicę. W związku z tym stanem – fachowcy zalecają wykonanie zawieszeń wykorbionych i zastosowanie tzw. przeciwwag w sercach dzwonów. Niezbędne czynności jakie należy wykonać to:
Szaleństwa karnawału wnet się skończą. I rozpocznie się okres wyciszenia, pokuty, pojednania, czas umartwienia i nawracania się, czas przygotowania na przeżycie wydarzeń paschalnych, czyli Wielki Post.
Liturgicznie okres Wielkiego Postu rozpoczyna się Środą Popielcową. Msze św. w tym dniu w naszym kościele o godz. 16.30 i 18.00
To wówczas z ambon padną mocniejsze niż kiedykolwiek słowa o tym, że jesteśmy grzesznikami potrzebującymi nawrócenia, a w oczy zakłują konfesjonały, w których w obecności kapłana trzeba nam będzie wyznać błędy, grzechy, zaniedbania i podłości dnia codziennego, zaś słowa: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię” rozbrzmiewając zmuszą do zatrzymania się i refleksji.