STROIKI ADWENTOWE

Grupa naszych Parafian przygotowuje stroiki adwentowe (11 rodzajów). Można zarezerwować wybrany stroik wysyłając emaila.

Zamów tutaj - KLIKNIJ (podaj nazwisko i imię, numer telefonu i numer stroika) - odbierzesz podczas jarmarku na terenie probostwa!!!

Adwentowy Dzień Skupienia dla Nauczycieli - 23 listopada 2019r.

Prowadzący: ks. Janusz Iwańczuk
                                 diecezjalny rekolekcjonista, penitencjarz katedralny, moderator Apostolstwa Modlitwy za Kapłanów.

Temat spotkania: Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
                                                                                               Łk 18,8

10.00 – 10.45    Integracja uczestników dnia skupienia.
                          Konferencja moderatora spotkania (kościół);

10.45 – 11.15    Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do sakramentu Pokuty i Pojednania (kościół);

11.15 – 12.15    Eucharystia z homilią;

12.30    Zakończenie dnia skupienia.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Pielgrzymka do Medjugorje 17-24 kwietnia 2020r.

Medjugorje, Mostar, Wodospady Kravica, Dubrownik
termin 17-24.04.2020
cena: 1050.00 PLN

BRAK WOLNYCH MIEJSC (stan na 21.10.2019)- tylko lista rezerowa.

- komfortowy autokar -barek ,WC ,DVD,klimatyzacja
- ubezpieczenie KL i NNW -zawiera choroby przewlekłe
- 5 noclegów w Medjugorje (pensjonat – pokoje 2, 3, 4 osobowe z łazienkami
- 5 śniadań, 5 obiadokolacji

DUSZPASTERSKIE ODWIEDZINY KOLĘDOWE

Tegoroczne odwiedziny kolędowe rozpoczynany od 30 listopada 2019r. (ze względu na wcześniejsze ferie zimowe, kolęda już w Adwencie)

Przygotowanie do kolędy ma podwójny charakter.

1.    Duchowy – przez udział w modlitwie, wcześniejsze uczestnictwo we Mszy św. Przede wszystkim obejmuje ona wspólne dziękczynienie za otrzymane łaski, prośbę o błogosławieństwo w nowym roku. Modlitewne spotkanie kolędowe stanowi wyznanie wiary rodziny, które powinno zgromadzić wszystkich domowników.

2.     Zewnętrzny – stół nakryty białym obrusem, krzyż, zapalone świece, Pismo święte, przygotowana woda święcona. Dzieci przygotowują zeszyty z religii na znak, że uczęszczają na lekcje religii oraz obrazki z rorat. Młodzież uczestnicząca w przygotowaniach do bierzmowania przygotowuje zeszyt do lekcji religii.

Jeśli przyjmujesz pierwszy raz kolęde w naszej parafii wypełnij kartę rodziny i podaj kapłanowi przy odwiedzinach kolędowych.

Zobacz plan kolędy:

Barbórka

W grudniu swoje patronalne święto ku czci św. Barbary obchodzą górnicy. Msza św. w int. górników i ich rodzin odbędzie się 4.12.2018r. (środa) o godz. 9.00.

PARAFIALNY JARMARK ADWENTOWY

1 grudnia 2019r. zapraszamy na Parafialny Jarmark Adwentowy. Po każdej Mszy św. na terenie probostwa do nabycia wieńce, stroiki adwentowe, kartki świąteczne, opłatki wigilijne, parafialny kalendarz dla każdej rodziny. Kawa, herbata, ciasto oraz wiele innych niespodzianek.

ZAPROSZENIE NA ODPUST PARAFIALNY

8 grudnia przypada w naszej parafii odpust ku czci św. Mikołaja – suma odpustowa o godz. 10.30, nieszpory o 15.30.

Już dziś zapraszamy chóry, sztandary, grupy i wszystkich parafian oraz gości na uroczystości odpustowe.

Użytkowanie wody i wywóz śmieci na cmentarzu

Jak co roku zwracamy się z prośbą o ofiarę na rzecz utrzymania naszego cmentarza. Prosimy o uregulowanie za korzystanie z wody oraz wywozu śmieci (odpadów) składanych do pojemników na cmentarzu.

Za wszelkie ofiary składamy serdeczne podziękowanie.

Poniżej znajduje się blankiet wpłat do pobrania...