Jarmark Adwentowy - DZIĘKUJEMY!

 W I niedzielę Adwentu - 3 grudnia, odbędzie się Parafialny Jarmark Adwentowy w naszej parafii. Po każdej Mszy św. na terenie probostwa do nabycia wieńce adwentowe, stroiki świąteczne, słodkości świąteczne, kartki świąteczne, opłatki wigilijne, świece Caritas na stół wigilijny, inne świąteczne niespodzianki oraz kalendarz parafialny dla każdej rodziny (za darmo ). Cała gala stroików (różne modele) znajdują się na naszej stronie Facebook (www.facebook.com/parafiarepty/) oraz parafialnej stronie internetowej (www.parafia-repty.pl), a także pod chórem. Zamówienia prosimy składać na numer telefonu +48 792 644 134 (SMS, wiadomość whatsApp) podając numer stroika lub wpisać na kartce pod chórem.  
    Bardzo prosimy naszych Parafian o upieczenie ciast na nasz Jarmark – prosimy o zapisanie się w zakrystii. Bardzo dziękujemy Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie naszego Jarmarku Parafialnego i serdecznie zapraszamy do wspólnego spotkania w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. oraz po południowej Mszy ok. godz. 17:00 na placu probostwa. Za pracę jak i wsparcie malowania naszego kościoła wszystkim składamy serdeczne podziękowanie.

Po raz kolejny serdecznie zapraszamy do zakupu własnoręcznie wykonanych stroików. Wydarzenie to związane jest z malowaniem naszego kościoła.

więcej

ZAPROSZENIE NA ODPUST PARAFIALNY

10 grudnia przypada w naszej parafii odpust ku czci św. Mikołaja – suma odpustowa o godz. 10.30, nieszpory o 15.30.

Już dziś zapraszamy chóry, sztandary, grupy i wszystkich parafian oraz gości na uroczystości odpustowe.

DUSZPASTERSKIE ODWIEDZINY KOLĘDOWE

Tegoroczne odwiedziny kolędowe rozpoczynany od 16 grudnia 2023r. 

Przygotowanie do kolędy ma podwójny charakter.

1.    Duchowy – przez udział w modlitwie, wcześniejsze uczestnictwo we Mszy św. Przede wszystkim obejmuje ona wspólne dziękczynienie za otrzymane łaski, prośbę o błogosławieństwo w nowym roku. Modlitewne spotkanie kolędowe stanowi wyznanie wiary rodziny, które powinno zgromadzić wszystkich domowników.

2.     Zewnętrzny – stół nakryty białym obrusem, krzyż, zapalone świece, Pismo święte, przygotowana woda święcona. Dzieci przygotowują zeszyty z religii na znak, że uczęszczają na lekcje religii oraz obrazki z rorat. Młodzież uczestnicząca w przygotowaniach do bierzmowania przygotowuje zeszyt do lekcji religii.

 

Jeśli przyjmujesz pierwszy raz kolęde w naszej parafii wypełnij kartę rodziny i podaj kapłanowi przy odwiedzinach kolędowych.

Zobacz plan kolędy:

Pliki do pobrania

Msze św. zbiorowe w naszej parafii

W wielu parafiach możemy uczestniczyć w tzw. "Mszych zbiorowych" (wiele intencji w czasie jednej Mszy św.). Ze względu na brak wielu kapłanów w naszej parafii będą odbywały się takie Msze raz w miesiącu. Msze zbiorowe będą 30 października 2023r. o godz. 18:00, 30 listopada 2023r. o godz. 8:00 oraz 31 grudnia 2023r. o godz. 16:00.

Zamów intencję KLIKNIJ TUTAJ!

więcej

Użytkowanie wody i wywóz śmieci na cmentarzu

Jak co roku zwracamy się z prośbą o ofiarę na rzecz utrzymania naszego cmentarza. Prosimy o uregulowanie za korzystanie z wody oraz wywozu śmieci (odpadów) składanych do pojemników na cmentarzu.

Za wszelkie ofiary składamy serdeczne podziękowanie.

Poniżej znajduje się blankiet wpłat do pobrania...

w 2023r. pojedynczy - 25zł, podwójny 35zł. Dziękujemy za złozony ofiary.

Pliki do pobrania